Menu

Nyt fra U17

image
31. marts 2025 kl. 00:09
vi er så småt startet forår sæsonen op vi har med en stor gruppe drenge,  vi har over 40 drenge til træning som vi må sige er overraskende i den alder men et positivt tegn for hele klubben at vi på de ældre årgange kan mønstre flere hold pr årgang vi har 3 hold som strækker sig over U16 række 2 U17 mesterrække og U17 Liga 2.
U16 spillede første kamp i Lørdags Ude mod GVI som vi besejrede i sidste minut hvor vi scorede til slutresultat 3-2.
Mesterrækken starter først den 27 April.
U17 Liga 2 holdet har første kamp på Søndag den 6 April hvor vi lægger ud med en hjemmekamp mod B1903 som er nedrykker fra Liga 1 så hvis du har lyst til at se en underholdende fodboldkamp så kom på stadion kl 12.00.
for U16 rækken og U17 mesterrækken er målsætningen at slutte i toppen af rækken og for Liga holdet er målsætningen at vinde rækken.
Vh
Trænerteamet U17

Luk